Jak wybrać
ubezpieczenie
od kleszcza?
To bardzo proste i szybkie - kup ubezpieczenie dla dziecka
w 3 minuty bez wychodzenia z domu!
Ubezpieczenie od kleszcza
Ubezpiecz siebie, swoje dziecko, ale także czworonożnych członków rodziny!
  • Badania diagnostyczne, konsultacje oraz leki
  • Leki na babesziozę, anaplasmozę i boreliozę
  • Indywidualny Opiekun Klienta
Kup teraz

Ubezpieczenie na wypadek ugryzienia kleszcza

Często spędzasz czas na łonie natury? Biegasz, spacerujesz z psem, wędkujesz, masz ogródek, lubisz wycieczki do lasu? W sezonie od maja do października, jednym z zagrożeń, które czekają na nas w trawach i zagajnikach są niepozorne, chociaż groźne kleszcze. Czy produkt, którym jest ubezpieczenie na wypadek ugryzienia kleszcza może być przydatny?


Kleszcze, chociaż niepozorne i niewielkie, a ich ukąszenie nie boli, mogą być niebezpieczne. Jak wynika z danych przekazywanych rokrocznie przez Sanepidu, nawet ponad 30 % kleszczy zarażonych jest boreliozą, czyli chorobą zakaźną wywoływaną przez bakterie Borrelia burgdorferi.

Ukąszenie takiego owada może się skończyć przekazaniem nam choroby. Nieleczona borelioza to groźne schorzenie. Może prowadzić do ciężkich zaburzeń neurologicznych, drżenia mięśni, niedowładu wiotkiego, zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych czy zapalenia mózgu. Bardzo ważnym jest więc uważna kontrola skóry skóry po każdej wizycie w lesie, na łąkach itp.Ubezpieczenie na wypadek ugryzienia przez kleszcza


Ubezpieczenie na wypadek ugryzienia przez kleszcza jest specjalistycznym ubezpieczeniem, które może być wsparciem w razie stwierdzenia ukąszenia i konieczności przeprowadzenia specjalistycznej diagnostyki i leczenia.

Problem z leczeniem boreliozy polega głównie na trudności w dostępie do dokładnych badań diagnostycznych i niewielkiej wiedzy na temat choroby wśród lekarzy nie znających specyfiki tego schorzenia i często bagatelizujących jego specyficzne objawy.

W ramach ubezpieczenia, możemy otrzymać zwrot kosztów leczenia, w tym antybiotykoterapii, konieczne badania laboratoryjne oraz fachowe wsparcie w procesie leczenia.Ubezpieczenie od ugryzienia kleszcza dla psa?


Na ugryzienia kleszczy bardzo narażeni są też nasi czworonożni przyjaciele. Kot czy tym bardziej pies, który codziennie wychodzi na spacer do parków, lasu czy na łąki, z całą pewnością któregoś dnia wróci z kleszczem. Obroże przeciwkleszczowe oczywiście pomagają, ale żaden z chemicznych środków nie zabezpiecza zwierzaka w sposób 100 %.

Ugryzienia kleszcza mogą być dla psa czy kota nawet śmiertelne, dlatego trzeba uważnie przyglądać się skórze pupila po każdym spacerze a w razie wątpliwości albo dużej ilości ukąszeń, udać się do weterynarza.

Dodatkowe ubezpieczenie psa na wypadek konieczności specjalistycznego leczenia po ugryzieniu kleszcza także jest możliwe i warto je rozważyć.Wybierz produkt
Porównaj warianty, opcje dodatkowe oraz dopasuj składkę ubezpieczenia
Uzupełnij formularz
Pamiętaj aby dodać kod rabatowy ( 10% zniżki). Jeśli go nie masz skontaktuj się z Doradcą
Zamów rozmowę
Potwierdź dane
Kup ubezpieczenie i zapłać online. Polisę otrzymasz natychmiast na podany przez Ciebie adres email.
I Gotowe! Prościej się nie da.
Właścicielem platformy jest
Rozwiązania produktowe dostarcza
Wiener jest znakiem towarowym należącym
do Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group
Rozwiązania produktowe dostarcza
Potrzebujesz
pomocy?
Mało czasu?
Masz pytania?
Zamów rozmowę, a nasz Ekspert wesprze w zakupie lub omówi propozycję dopasowane do Twoich oczekiwań. Brak kodu rabatowego? Nie szkodzi. Pamiętaj, że za zakup z konsultantem możesz również otrzymać zniżkę 10%
Lub zadzwoń
+48 61 656 88 80
Pn-Pt 09:00-16:00
Dziękujemy za wypełnienie formularza.
Skontaktujemy się z Tobą
tak szybko jak to możliwe.