Jak wybrać
ubezpieczenie
wsparcia prawnego?
To bardzo proste i szybkie - kup ubezpieczenie dla dziecka
w 3 minuty bez wychodzenia z domu!
Wsparcie prawne
Wsparcie w rozwiązaniu realnych problemów prawnych w życiu prywatnym lub w działalności gospodarczej.
 • Prawo skarbowe - wyjaśnienie zasad
 • Prawo drogowe - wypadek, odszkodowanie
 • Ochrona  sieci - kradzież dokumentów
Kup teraz

Ubezpieczenie Wsparcia Prawnego

Życie bywa nieprzewidywalne, a w niektórych wypadkach, konieczne jest wsparcie się rzetelnym i wiarygodnym specjalistą. Z takiego właśnie powodu powstało ubezpieczenie ochrony prawnej. Czy może być przydatne? Ile kosztuje? Jaką ochronę gwarantuje?


Koszty związane z ochroną prawną, wsparciem prawniczym mogą być bardzo wysokie. Chociaż może się wydawać, że problem nigdy nie będzie nas dotyczyć, rzeczywistość może zweryfikować to przekonanie. Ochrona prawna, może być konieczna w przypadku problemów indywidualnych, firmowych, czy w sytuacji, gdy to my dopuścimy się jakiegoś wykroczenia - np. spowodujemy wypadek.

Ubezpieczenie ochrony prawnej oferowane jest aktualnie nie tylko przedsiębiorcom, ale także osobom indywidualnym. Sprawdź, kiedy może Ci się przydać!Ubezpieczenie ochrony prawnej - co obejmuje?


Ubezpieczenie ochrony prawnej jest stosunkowo mało znanym produktem ubezpieczeniowym, zwłaszcza dlatego, że jest też oferowane przez ubezpieczycieli od niedawna. Takie ubezpieczenia są znacznie bardziej popularne w Europie Zachodniej, u nas ich popularność stopniowo rośnie wraz ze świadomością wynikających z braku ochrony ryzyk.

Ubezpieczenie ochronne jest oferowane jako osobny produkt, może jednak również być dodatkiem do innych ofert ubezpieczeniowych.

Najczęściej takie ubezpieczenie zapewnia:
 • wynagrodzenia prawnika - adwokata lub radcy prawnego - w różnym zakresie – zwykle określone precyzyjniej w OWU
 • pokrycie niezbędnych opłat sądowych
 • ochronę prawną w postępowaniu cywilnym i karnym
 • inne koszty związane z postępowaniem prawnym, np. koszty dojazdów, ekspertyzUbezpieczenie ochrony prawnej - kiedy może się przydać?


Zakres sytuacji, w której ubezpieczenie ochrony prawnej może być przydatne przeciętnemu Kowalskiemu, nie mówiąc o małym lub większym przedsiębiorcy jest bardzo szeroki.

Ubezpieczenie zadziała, kiedy będziemy musieli poradzić się lub wystąpić na drogę sądową np. w razie kłopotów w pracy, problemów finansowych, z wierzycielami, w przypadku szkód spowodowanych przez nas lub osoby trzecie, w razie utraty, uszkodzenia mienia.

Przedsiębiorcom ubezpieczenie ochrony prawnej przyda się w razie konieczności wystąpienia na drogę sądową, ale także w postępowaniu zabezpieczającym przed kłopotami prawnymi. Tu zakres wsparcia może być naprawdę szeroki, warto o takim ubezpieczeniu pomyśleć.Ubezpieczenie ochrony prawnej – na co zwrócić uwagę przy zakupie


Kupując ubezpieczenie ochrony prawnej, tak jak każde inne ubezpieczenie, warto skupić się na dokładnym zapoznaniu się z ofertą. Sam fakt posiadania ubezpieczenia nie da nam rzeczywistej ochrony, a źle dobrane ubezpieczenie może po prostu nie zadziałać.

Wybierając ofertę zwróć uwagę na:
 • dokładny wykaz zdarzeń objętych ubezpieczeniem
 • ograniczenia odpowiedzialności ubezpieczyciela
 • zakres terytorialny działania ubezpieczenia
 • wyłączania
 • sumę ubezpieczenia
Pamiętaj, że niska suma ubezpieczenia – także w przypadku ochrony prawnej, może oznaczać w praktyce niewielkie wsparcie.


Ubezpieczenie ochrony prawnej - cena ubezpieczenia, na jaką pomoc można liczyć?


Cena ubezpieczenia ochrony prawnej waha się od kilku do kilkudziesięciu złotych miesięcznie – a więc od około 100 do nawet 1000 zł rocznie. Oczywiście im tańsze ubezpieczenie, tym niższe odszkodowanie i suma ubezpieczeniowa. Przy bardzo niskiej składce, trudno oczekiwać także bardzo kompleksowej pomocy.

Suma ubezpieczenia to zwykle kilka – kilkadziesiąt tysięcy złotych i kwota ta określa całkowitą odpowiedzialność ubezpieczyciela w razie wystąpienia szkody. Jeśli więc wykupimy ubezpieczenie ochrony prawnej o sumie ubezpieczenia równej 10 tys. złotych, a koszty postepowania sądowego itp. wyniosą 20 tys. to nawet jeśli są one zasadne, ubezpieczyciel pokryje je tylko w części odpowiadającej sumie ubezpieczenia.Ubezpieczenie ochrony prawnej - czy warto?


Reasumując: koszt ubezpieczenia ochrony prawnej zwykle jest niższy niż jednorazowa porada adwokata czy radcy prawnego w dużym mieście. Jeśli podejrzewamy, że takie wsparcie może być nam potrzebne, albo prowadzimy działalność gospodarczą, warto o takiej ochronie pomyśleć.

Wybierz produkt
Porównaj warianty, opcje dodatkowe oraz dopasuj składkę ubezpieczenia
Uzupełnij formularz
Pamiętaj aby dodać kod rabatowy ( 10% zniżki). Jeśli go nie masz skontaktuj się z Doradcą
Zamów rozmowę
Potwierdź dane
Kup ubezpieczenie i zapłać online. Polisę otrzymasz natychmiast na podany przez Ciebie adres email.
I Gotowe! Prościej się nie da.
Potrzebujesz
pomocy?
Mało czasu?
Masz pytania?
Zamów rozmowę, a nasz Ekspert wesprze w zakupie lub omówi propozycję dopasowane do Twoich oczekiwań. Brak kodu rabatowego? Nie szkodzi. Pamiętaj, że za zakup z konsultantem możesz również otrzymać zniżkę 10%
Lub zadzwoń
+48 61 656 88 80
Pn-Pt 09:00-16:00
Dziękujemy za wypełnienie formularza.
Skontaktujemy się z Tobą
tak szybko jak to możliwe.
Dla zapewnienia najwyższej jakości usług nasza strona korzysta z plików cookies. Korzystając dalej z serwisu, wyrażasz zgodę na ich przechowywanie - więcej informacji tutaj. Zamknij