Jak wybrać
abonament
medyczny?
To bardzo proste i szybkie - kup abonament medyczny
w 3 minuty bez wychodzenia z domu!
Abonament medyczny
Zabezpieczenie swojego zdrowia i swoich bliskich jest dla Ciebie ważne? Wykup unikatowy model opieki zorientowany na potrzeby Pacjenta.
  • 35 szerokoprofilowych centrów Medicove
  • 26 przyzakładowych Centrów Medicover
  • ponad 2700 placówek medycznych
Kup teraz

Jak wybrać rozwiązanie dające dostęp do lekarzy i prywatną opiekę medyczną?

Polacy w 2018 roku wydali na wizyty u lekarzy oraz badania diagnostyczne tyle samo, ile wyniósł wtedy Produkt Krajowy Brutto Andory. Trudno byłoby znaleźć kogokolwiek kto zaprzeczy, że zadbanie o własne zdrowie jest dla niego priorytetem. Według badania PIU z 2021 roku, Polacy najbardziej boją się wystąpienia poważnej choroby u osoby bliskiej. Natomiast według badania opinii publicznej z 2014 roku, to właśnie zdrowia najczęściej życzą sobie nasi rodacy.

Nie wszystkie okoliczności zdrowotne jesteśmy w stanie przewidzieć, dlatego warto zastanowić się jak wybrać najlepsze rozwiązanie dające dostęp do lekarzy i badań specjalistycznych, a więc prywatną opiekę medyczną, w rozsądnej cenie.Dlaczego warto wybrać prywatną opiekę medyczną?


Pandemia zmieniła nasze postrzeganie świata, a także obawy o nasze zdrowie. Potwierdziło to także badanie przeprowadzone przez PIU i opisane w raporcie Mapa Ryzyk Polaków 2021. Otóż najwięcej osób wskazało, że obawia się o zdrowie najbliższych. Zwiększyła się także obawa o brak dostępu do opieki medycznej.

Faktycznie pandemia skupiła naszą uwagę na utrudnionym dostępie do służby zdrowia. Rok 2020 unaocznił problemy z dostępem do leczenia i jeszcze dobitniej pokazał, że warto jest mieć dostęp do wysokiej jakości usługi medycznej. Niestety nie na wszystko mamy wpływ, warto jednak pamiętać, że profilaktyka, leczenie i wczesne wykrycie choroby, to fundamenty szybkiego powrotu do zdrowia i jego utrzymania.

Niestety, państwowy system ochrony zdrowia jest nieefektywny, nie tylko w pandemii. Oznacza to utrudniony dostęp do leczenia, długie kolejki do specjalistów i często wielomiesięczne oczekiwanie na wykonanie niezbędnych badań.Jak wybrać prywatną opiekę medyczną?


Na czym się skupić?

Analizując takie rozwiązanie na pewno należy zwrócić uwagę na ilość:

- placówek medycznych - lekarzy specjalistów - procedur medycznych

Jednak jest jeszcze jedna funkcja, którą powinien spełniać taki program. Dostęp do profilaktyki. Z jednej strony ktoś mógłby powiedzieć, że wystarczy dostęp do lekarzy. Celem wizyty profilaktycznej jest pokierowanie pacjenta na najbardziej przydatne badania. Dzięki temu w krótkim czasie można dokonać poprawnej diagnozy i w dalszych krokach podjąć skuteczne leczenie.Prywatna opieka medyczna - cena - czy warto wybierać najtańsze pakiety?


Oczywiście na pewno składka jaką płaci się za każde rozwiązanie jest istotna. Warto jednak pamiętać, że nawet droższe i bardziej kompleksowe pakiety są tańsze niż opłacanie procedur medycznych z własnej kieszeni. Pojedyncza wizyta lekarska kosztuje od 150 do nawet 300 zł, badania laboratoryjne to często koszt nawet kilkuset złotych za pakiet. Wybierając kompleksową opiekę medyczną, mamy gwarancję, że w razie potrzeby, te koszty zostaną pokryte w ramach ubezpieczenia. To po pierwsze bezpieczeństwo, a po drugie, duża oszczędność.


Wybierz produkt
Porównaj warianty, opcje dodatkowe oraz dopasuj składkę ubezpieczenia
Uzupełnij formularz
Pamiętaj aby dodać kod rabatowy ( 10% zniżki). Jeśli go nie masz skontaktuj się z Doradcą
Zamów rozmowę
Potwierdź dane
Kup ubezpieczenie i zapłać online. Polisę otrzymasz natychmiast na podany przez Ciebie adres email.
I Gotowe! Prościej się nie da.
Potrzebujesz
pomocy?
Mało czasu?
Masz pytania?
Zamów rozmowę, a nasz Ekspert wesprze w zakupie lub omówi propozycję dopasowane do Twoich oczekiwań. Brak kodu rabatowego? Nie szkodzi. Pamiętaj, że za zakup z konsultantem możesz również otrzymać zniżkę 10%
Lub zadzwoń
+48 61 656 88 80
Pn-Pt 09:00-16:00
Dziękujemy za wypełnienie formularza.
Skontaktujemy się z Tobą
tak szybko jak to możliwe.
Dla zapewnienia najwyższej jakości usług nasza strona korzysta z plików cookies. Korzystając dalej z serwisu, wyrażasz zgodę na ich przechowywanie - więcej informacji tutaj. Zamknij