Jak wybrać
ubezpieczenie
szkolne?
To bardzo proste i szybkie - kup ubezpieczenie dla dziecka
w 3 minuty bez wychodzenia z domu!
NNW szkolne
Działa w szkole, przedszkolu, żłobku i poza nimi, na wakacjach też. Ochrona 24h/dobę, 7dni w tygodniu.
  • 4 pakiety, cena od 38 zł / rok!
  • Ochrona 24h przez cały rok
  • Do 25 roku życia!
Kup teraz

Ubezpieczenie dziecka, ubezpieczenie szkolne - jak wybrać?

Ubezpieczenie dziecka najczęściej oferowane jako ubezpieczenie szkolne, ubezpieczenie przedszkolaka czy w późniejszym okresie studenta to istotny element ochrony ubezpieczeniowej dziecka. Za niewielką kwotę rocznej składki otrzymujemy ochronę, która może być przydatna zwłaszcza w razie wypadku, urazu czy innego nieoczekiwanego zdarzenia. Jak wybrać NNW dla dziecka? Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Czy ubezpieczenie szkolne jest obowiązkowe?


Dzieci to nasz bezcenny skarb, a zapewnienie im bezpieczeństwie znajduje się na szczycie listy priorytetów większości rodziców. Maluch w wieku przedszkolnym czy szkolnym to zwykle istota bardzo ruchliwa i z racji tego narażona na ryzyko urazu. Na szczęście większość z tych wypadków to nieszkodliwe otarcia kolan czy drobne siniaki, ale zdarzają się również sytuacje, kiedy konsekwencje urazu są poważniejsze.

Zgodnie z informacjami Systemu Informacji Oświatowej, rocznie dochodzi w szkołach do ponad 100 tys. zdarzeń, głównie na lekcjach WF, podczas przerw. Najczęściej skutkiem takiego nieszczęśliwego zdarzenia są złamania, zwichnięcia kończyn, ale częste są także urazy głowy rany na ciele, czy oparzenia.

Skutki takich zdarzeń bywają nie tylko niebezpieczne dla zdrowia czy życia, ale także kosztowne. Co prawda dzieci są objęte bezpłatną opieką zdrowotną, jednak w praktyce, wiele świadczeń jest niemożliwe do otrzymania w ramach państwowej służby zdrowia.

W takim wypadku wsparciem może być właśnie ubezpieczenie, które pokryje koszty leczenia czy rehabilitacji.Ubezpieczenie dziecka - informacje podstawowe, co to jest, co musisz wiedzieć?


Ubezpieczenie dziecka, ubezpieczenie szkolne to potoczne nazwy ubezpieczenia NNW, czyli następstw nieszczęśliwych wypadków. Ubezpieczenie przez lata było oferowane rodzicom w placówkach oświatowych stąd także nazwa i nieprawdziwe przekonanie, że jest to ubezpieczenie obowiązkowe.

Ubezpieczenie szkolne może być zawarte przez rodzica indywidualnie - aktualnie placówki oświatowe nie mają prawa narzucać rodzicowi wyboru oferty - jest to ubezpieczenie dobrowolne, a więc tylko od Ciebie zależy czy taką ochronę wybierzesz oraz gdzie i w jakim zakresie ubezpieczysz swojego malucha.

Ubezpieczenie dziecka działa głównie w przypadku wystąpienia nieszczęśliwego zdarzenia i obejmuje najczęściej koszty leczenia i rehabilitacji, ale w opcji rozszerzonej może również zapewniać zasiłek wypłacany za czas pobytu w szpitalu, assistance, czy zwrot kosztów związanych z np. transportem czy środkami niezbędnymi w procesie rehabilitacji.

Odszkodowanie z NNW wyliczane jest przede wszystkim na podstawie procentowego uszczerbku na zdrowiu. Dlatego ważne jest, aby suma ubezpieczeniowa NNW była jak najwyższa. Odszkodowanie wyliczamy mnożąc procentowy uszczerbek na zdrowiu razy sumę ubezpieczenia.Ubezpieczenie przedszkolaka, noworodka, studenta - czy każde dziecko możemy ubezpieczyć?


Tak. Ubezpieczenie dziecka jest możliwe bez względu na wiek naszej pociechy. Nie musi ona także uczęszczać do placówki oświatowej. Wypadki zdarzają się także pod opieką babci czy rodziców, a konsekwencje ich wystąpienia bywają równie kosztowne i nieprzyjemne.

Ubezpieczając starsze dziecko warto jednak zwrócić uwagę na inny zestaw możliwych ryzyk i przeanalizować ofertę pod tym kontem. Jeśli dziecko uprawia sport albo uczęszcza na specjalistyczne zajęcia, warto zwrócić uwagę na zakres polisy. Powinna ona obejmować wszystkie możliwe zdarzenia.

Warto także pamiętać, że ubezpieczenie dziecka, nawet jeśli z nazwy „szkolne” czy „przedszkolne”, działa także poza placówką, również w okresie wakacji i ferii.Ubezpieczenie NNW dziecka 2021 r. - jak wybrać?


Oferta ubezpieczenia NNW dziecka w 2021 r. nie zmieniła się znacząco w stosunku do lat ubiegłych. Wybierając ubezpieczenie warto jednak zwrócić uwagę na:
  • Zakres ubezpieczenia zawarty w OWU. Zwróćmy uwagę na to jakie zdarzenia wchodzą w skład ochrony ubezpieczeniowej oraz jakie są z niej wyłączone.
  • Sumę ubezpieczenia. To jedna z najistotniejszych kwestii. Pamiętaj, że niska suma ubezpieczenia szkolnego = niskie odszkodowanie.
  • Dodatkowe elementy ubezpieczenia NNW. Często mogą być one istotnym wsparciem w razie zdarzenia. Nie każda polisa zapewni np. zasiłek szpitalny.
  • Wysokość składki NNW. Bardzo tanie ubezpieczenie najczęściej będzie miało niskie sumy ubezpieczeniowe, ale wysoka składka nie zawsze równa się wysoka jakość.


Odszkodowanie z ubezpieczenia NNW dziecka - jak zgłosić szkodę, ile wyniesie?


Odszkodowanie zgłaszamy bezpośrednio u ubezpieczyciela. Wszystkie informacje o numerach telefonu i sposobach zgłoszenia oraz terminach, których powinieneś dotrzymać znajdziesz w dokumentach ubezpieczeniowych. Jeśli masz wątpliwości, zawsze można skontaktować się z podstawowa infolinia ubezpieczyciela, gdzie powinieneś otrzymać niezbędne informacje.

Zgłaszając szkodę należy posiadać dane dziecka, numer polisy, konieczne będą także dokumenty potwierdzające zaistnienie zdarzenia.
O szczegółach poinformuje Cię ubezpieczyciel. Pamiętaj, że jeśli ponosisz dodatkowe koszty związane ze szkodą, musisz je udokumentować odpowiednimi dokumentami.

Wysokość odszkodowania zależy od procentowego uszczerbku na zdrowiu, a także od innych kosztów poniesionych w związku ze zdarzeniem. Z tego względu istotne jest aby polisa miała jak najwyższy zakres i sumę ubezpieczenia.

Wybierz produkt
Porównaj warianty, opcje dodatkowe oraz dopasuj składkę ubezpieczenia
Uzupełnij formularz
Pamiętaj aby dodać kod rabatowy ( 10% zniżki). Jeśli go nie masz skontaktuj się z Doradcą
Zamów rozmowę
Potwierdź dane
Kup ubezpieczenie i zapłać online. Polisę otrzymasz natychmiast na podany przez Ciebie adres email.
I Gotowe! Prościej się nie da.
Potrzebujesz
pomocy?
Mało czasu?
Masz pytania?
Zamów rozmowę, a nasz Ekspert wesprze w zakupie lub omówi propozycję dopasowane do Twoich oczekiwań. Brak kodu rabatowego? Nie szkodzi. Pamiętaj, że za zakup z konsultantem możesz również otrzymać zniżkę 10%
Lub zadzwoń
+48 61 656 88 80
Pn-Pt 09:00-16:00
Dziękujemy za wypełnienie formularza.
Skontaktujemy się z Tobą
tak szybko jak to możliwe.