Jak wybrać
ubezpieczenie
turystyczne?
To bardzo proste i szybkie - kup ubezpieczenie turystyczne
w 3 minuty bez wychodzenia z domu!
Ochrona w podróży
Ubezpiecz swój urlop, wakacyjny wyjazd, a nawet podróż służbową. Do każdego zakątka świata.
 • aż do 1.000.000 zł na leczenie!
 • leczenie urazów doznanych pod wpływem alkoholu
 • do 10.000 zł na ubezpieczenie sprzętu sportowego!
Kup teraz

Ubezpieczenie podróżne, na wyjazd - sprawdź co musisz wiedzieć!

Ubezpieczenie podróży, wyjazdu służbowego, na narty, czy w innym celu turystycznym to istotna kwestia, z którą powinniśmy zapoznać się przed każdą podróżą. Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne? Czy wczasy bez ubezpieczenia są bezpieczne? Jaka polisa ochroni nas w razie kłopotów za granicą? Zapoznaj się z tematem i podróżuj bezpiecznie!


Ubezpieczenia podróżne, a więc głównie związane z turystyką są dobrze znane od wielu lat. W segmencie tym znajdziemy ubezpieczenie wyjazdów prywatnych, służbowych, ubezpieczenia górskie, na narty, ubezpieczenia podróży zagranicznych, krajowych, czy assistance, które w czasie takich podróży zabezpiecza nasze interesy i zapewnia niezbędną pomoc. Co warto wiedzieć o tych produktach i jak wybrać najlepszy dla siebie?Ubezpieczenie podróżne, turystyczne - czym jest i kiedy się przyda?


Ubezpieczenie podróży to polisa, która działa w określnym w umowie terminie, w szczególnych, również najczęściej określonych w polisie okolicznościach. Polisę taką kupujemy najczęściej udając się na wyjazd zagraniczny i chcąc zabezpieczyć się przed dodatkowymi kosztami związanymi np. z koniecznością skorzystania z pomocy medycznej za granicą czy w przypadku utraty bagażu, wypadku itp.

Polisa podróżna najczęściej pokrywa co najmniej kilka ryzyk, a więc koszty leczenia, ratownictwa, pomocy, transportu, czasami także konieczności wcześniejszego powrotu czy utraconego bagażu.

Im bardziej kompleksowy zakres polisy tym więcej ryzyk jest w niej zawartych.

Ubezpieczenie turystyczne, na wczasy, kupujemy najczęściej samodzielnie, ale bywa ono także oferowane przy zakupie wycieczki i wyjazdu przez biura podróży.

Kupując polisę w ten drugi sposób, szczególnie uważnie przyjrzyjmy się zakresowi ubezpieczenia. Często jest on tylko podstawowy, a ochrona oferowana przez taka polisę jest iluzoryczna.Jak działa ubezpieczenie turystyczne, co musisz wiedzieć?


Planując wyjazd dobrze jest się do niego odpowiednio przygotować, zwłaszcza jeśli jest to wyjazd za granicę. Ubezpieczenie turystyczne działa jak dodatkowa ochrona w przypadku większości niespodziewanych zdarzeń, które mogą mieć miejsce w podróży. Pomoże więc zorganizować i pokryć koszty leczenia, opłacić transport do kraju, organizację wsparcia np. w razie odwołania lub komplikacji podróżnych.

Aby skorzystać ze swojej polisy turystycznej należy bezwzględnie skontaktować się z ubezpieczycielem zaraz po zaistnieniu szkody.

Polisa powinna być również zakupiona przed wyjazdem, a nie w czasie jego trwania, ponieważ może to oznaczać problemy z uzyskaniem odszkodowania.Ubezpieczenie turystyczne – ile kosztuje?


Ubezpieczenie turystyczne, na wyjazd, zwykle nie jest ubezpieczeniem drogim i bezwzględnie warto je kupić. Koszt ochrony ubezpieczeniowej w tym wypadku zależy od kilku czynników. Są to między innymi:
 • długość podróży - im dłuższa podróż tym ubezpieczenie będzie droższe
 • kierunek podróży - niektóre kraje są traktowane przez ubezpieczyciela jako obarczone większym ryzykiem, składka będzie w takim wypadku wyższa
 • wiek oraz stan zdrowia osoby ubezpieczonej - jeśli chorujesz na choroby przewlekłe, ubezpieczenie będzie droższe
 • suma ubezpieczenia i suma maksymalnych kosztów leczenia
 • zakres odpowiedzialności ubezpieczyciela, w tym opcje dodatkowe takie jak sporty, praca za granicą itp.
Ubezpieczenie podróżne kupisz od kilku do kilkudziesięciu złotych za jeden dzień ochrony ubezpieczeniowej. Zwykle tygodniowe ubezpieczenie o przyzwoitym zakresie dla zdrowej osoby dorosłej kosztuje około 50-100 zł za tydzień.


Ubezpieczenie podróżne na wyjazd - jak wybrać? Na co zwrócić uwagę?


Kupując ubezpieczenie na wakacje, na wyjazd, warto pamiętać, że polisa turystyczna musi być realną ochroną, a więc odpowiedzieć na ewentualne zagrożenia. Szczególnie istotne są tutaj koszty leczenia, które powinny być dopasowane do realiów kraju, do którego się udajemy. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że leczenie za granicą może być szalenie kosztowne, a nawet mało poważne zdarzenia, takie jak złamanie kończyny, zatrucie pokarmowe i pobyt w szpitalu związany z odwodnieniem czy oparzeniem słonecznym, może się skończyć wielotysięcznym rachunkiem.

Bardzo kosztowne są także procedury związane z transportem medycznym do kraju, akcjami ratowniczymi, szczególnie na morzu czy w górach.

Dlatego kupując ubezpieczenie na wyjazd za granicę:
 • wybierz takie z sumą kosztów leczenia najlepiej w wysokości powyżej 200 tys. złotych
 • unikaj ubezpieczenia o niskich sumach ubezpieczeniowych
 • zwróć uwagę czy ubezpieczenie chroni w przypadku uprawiania sportów, czy pracy za granicą
 • zapoznaj się z włączeniami odpowiedzialności ubezpieczyciela w tym z tzw. klauzulą alkoholową
 • sprawdź assistance zagraniczne i jego zakres.


Szczególne ubezpieczenia podróżne – pamiętaj, żeby wybrać mądrze!


Ubezpieczenia turystyczne na wyjazdy związane ze zwiedzaniem lub odpoczynkiem przy basenie oczywiście są obarczone mniejszym ryzkiem niż np. ubezpieczenie na narty, ubezpieczenie w góry, czy związane z uprawianiem innego specjalistycznego sportu.

Jeśli wyjeżdżasz w określonym, dość mocno sprecyzowanym celu, powinieneś wybrać odpowiednie ubezpieczenie na wyjazd - uwzględniające szczególne rodzaje ryzyk, które mogą być związane z sytuacją, w której się znajdziesz.

Ubezpieczenie na narty powinno zawierać koszty ratownictwa w górach, chronić Twoje zdrowie, być wsparciem w razie ewentualnej kontuzji czy wreszcie chronić Twój sprzęt narciarski. Powinno także zapewniać ochronę odpowiedzialności cywilnej, która jest przydatna wtedy, gdy np. nieumyślnie zniszczysz czyjś sprzęt lub inne mienie.

Jeśli wyjazd wiąże się np. z przemieszczeniem, warto przyjrzeć się opcjom związanym z assistance podróżnym. W razie kłopotów możemy wtedy skorzystać z pomocy ubezpieczyciela także w zakresie organizacji, tłumaczenia czy powrotu do domu.Pamiętaj!


Ubezpieczenie podróży jest dobrowolne, ale zapewnia spokojne wakacje, bez względu na kierunek i sposób Twojego preferowanego wypoczynku! Nie rezygnuj z tej ochrony!

Wybierz produkt
Porównaj warianty, opcje dodatkowe oraz dopasuj składkę ubezpieczenia
Uzupełnij formularz
Pamiętaj aby dodać kod rabatowy ( 10% zniżki). Jeśli go nie masz skontaktuj się z Doradcą
Zamów rozmowę
Potwierdź dane
Kup ubezpieczenie i zapłać online. Polisę otrzymasz natychmiast na podany przez Ciebie adres email.
I Gotowe! Prościej się nie da.
Potrzebujesz
pomocy?
Mało czasu?
Masz pytania?
Zamów rozmowę, a nasz Ekspert wesprze w zakupie lub omówi propozycję dopasowane do Twoich oczekiwań. Brak kodu rabatowego? Nie szkodzi. Pamiętaj, że za zakup z konsultantem możesz również otrzymać zniżkę 10%
Lub zadzwoń
+48 61 656 88 80
Pn-Pt 09:00-16:00
Dziękujemy za wypełnienie formularza.
Skontaktujemy się z Tobą
tak szybko jak to możliwe.